Aktualności

kolorowe naklejki

Naklejki, czyli modna i charakterystyczna reklama

Naklejki to jedna z najprostszych, jak również bardzo efektywnych form reklamy, która jest nie tylko modna, ale też niezwykle charakterystyczna. Łatwo wobec tego zwrócić na nią uwagę odbiorców. Takie naklejki są dostępne w różnych rozmiarach oraz kształtach i mogą być wykorzystywane zarówno w reklamie zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Techniki druku naklejek

W zależności od rodzaju naklejek i ich przeznaczenia, możliwe są różne techniki druku. Najczęściej stosowaną techniką druku naklejek jest druk offsetowy, który pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu. Za inną popularną metodę uznaje się druk cyfrowy.

W przypadku naklejek z nadrukiem na papierze, najczęściej stosowana jest technika druku offsetowego. Druk offsetowy szczególnie polecany jest do dużych nakładów naklejek oraz tych, które wymagają dużej precyzji i szczegółowości.

Z kolei naklejki wydrukowane techniką cyfrową wyróżniają się swoją wysoką rozdzielczością, a także głębokim nasyceniem kolorów. Druk cyfrowy zapewnia uzyskanie wysokiej jakości niewielkich elementów i drobnych czcionek, które znajdują się na naklejkach.

Rodzaj papieru i kolory

Naklejki mogą być wykonane z różnych rodzajów papieru. Papier samoprzylepny posiada na swojej powierzchni specjalną warstwę kleju, dzięki której naklejkę da się przytwierdzić w dowolnym miejscu. Papier elektrostatyczny natomiast składa się z powierzchni elektrostatycznej, dzięki której naklejka może być przyciągana przez elektrostatyczne pole

Jeśli chodzi zaś o barwy naklejek, kolory Pantone stanowią specjalny system, który służy do precyzyjnego określania i odwzorowywania ich odcieni. Jest on szczególnie przydatny przy druku, ponieważ pozwala na uzyskanie dokładnych i trwałych kolorów naklejek.

Innym popularnym systemem kolorów wykorzystywanym w podobnym celu jest CMYK. Opiera się on na kolorach drukarskich. Naklejki produkowane w taki sposób są bardzo solidne i odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne czy wilgoć. Dzięki temu są one idealne do umieszczania na różnego rodzaju powierzchniach, między innymi na ścianach, szybach czy pojazdach.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy drukarskiej, która zapewni Ci najwyższą jakość usług, to zachęcamy Cię do skorzystania z oferty naszej firmy. Drukarnia Geokart jest doświadczonym zespołem specjalistów posiadających szerokie doświadczenie w branży. Oferujemy szeroki wachlarz usług, w tym także druk naklejek, plakatów, ulotek, wizytówek, kalendarzy czy teczek ofertowych.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

Zobacz Także